Watch Again
Results
Skip to main content

West Side Pool Records

See All-City meet records (meters)

Event#EventTimeYearRecord Holder (Name – Pool)Relay Names (First Initial . Last Name)
1Girls 8 & Under 100 Medley Relay1:24.511980Hill FarmE. Lehner, A. Sexton, J. Pellegrino, H. Reneau
2Boys 8 & Under 100 Medley Relay1:21.371980MononaB. Fisher, A. Arding, T. Arenak, C. Pecorin
3Girls 9-10 200 Medley Relay2:30.072008MiddletonP. Prestigiacomo, E. Karbusicky, O. Bodway, R. Tiedemann
4Boys 9-10 200 Medley Relay2:27.772008RidgewoodC. Radloff, C. Smith, B. Gebhart, P. Vesely
5Girls 11-12 200 Medley Relay2:18.891980West SideA. Dewey, S. Zickau, S. Ervin, C. Fletcher
6Boys 11-12 200 Medley Relay2:19.942008RidgewoodN. Roby, S. Szotkowski, M. McGilvray, E. Wickstrom
7Girls 13-14 200 Medley Relay2:11.681980Hill FarmS. Cramer, C. Vedejs, A. Drolsom, A. Williamson
8Boys 13-14 200 Medley Relay2:06.492008Hill FarmZ. Munns, J. O’Keefe, S. Knoche, B. Immerfall
9Women 15-19 200 Medley Relay2:05.102008MononaH. Martin, E. Emmerich, K. Millin, B. Hilgendorf
10Men 15-19 200 Medley Relay1:51.282008RidgewoodI. Girdley, N. Broadbridge, M. Drives, J. Schneider
11Girls 8 & Under 25 Freestyle16.271987Kathy Preston – Monona
12Boys 8 & Under 25 Freestyle16.261980Todd Hrenak – Monona
13Girls 9-10 50 Freestyle31.982008Paige Prestigiacomo – Middleton
14Boys 9-10 50 Freestyle31.172008Preston Vesely – Ridgewood
15Girls 11-12 50 Freestyle28.921983Christy Hrenek – Monona
16Boys 11-12 50 Freestyle27.902009John Hornacek – High Point
17Girls 13-14 100 Freestyle1:00.781980Ann Drolsom – Hill Farm
18Boys 13-14 100 Freestyle57.801980Jeff Whalen – Shorewood
19Women 15-19 100 Freestyle57.472008Ruby Martin – Nakoma
20Men 15-19 100 Freestyle54.102008Sam Niesen – Middleton
21Girls 8 & Under 25 Backstroke19.732008Caroline Hippen – Middleton
22Boys 8 & Under 25 Backstroke19.561987Hans Hengel – Monona
23Girls 9-10 50 Backstroke37.652008Paige Prestigiacomo – Middleton
24Boys 9-10 50 Backstroke35.312008Preston Vesely – Ridgewood
25Girls 11-12 50 Backstroke33.772008Madison Martin – Nakoma
26Boys 11-12 50 Backstroke32.341980Tom Senn – Shorewood
27Girls 13-14 100 Backstroke1:09.042008Ivy Martin – Nakoma
28Boys 13-14 100 Backstroke1:01.202008Drew TeDuits – Nakoma
29Women 15-19 100 Backstroke1:05.092008Ruby Martin – Nakoma
30Men 15-19 100 Backstroke1:00.102008Sam Niesen – Middleton
31Girls 8 & Under 100 Freestyle Relay1:12.861980Hill FarmA. Sexton, E. Lehner, J. Pelligrino, H. Reneau
32Boys 8 & Under 100 Freestyle Relay1:12.371980MononaT. Hrenak, C. Pecorin, B. Fisher, A. Anding
33Girls 9-10 100 IM1:20.742008Emma Karbusicky – Middleton
34Boys 9-10 100 IM1:19.551980Jeff Fletcher – West Side
35Girls 11-12 100 IM1:12.281980Jackie Ervin – West Side
36Boys 11-12 100 IM1:13.041980Tom Senn – Shorewood
37Girls 13-14 100 IM1:09.252016Gabriela Pierobon Mays – Hawks Landing
38Boys 13-14 100 IM1:06.331980Tom Troia – Nakoma
39Women 15-19 200 IM2:28.942008Danielle Ellingson – Ridgewood
40Men 15-19 200 IM2:12.262008Michael Drives – Ridgewood
41Girls 8 & Under 25 Breaststroke21.791987Inga Pederson – Monona
42Boys 8 & Under 25 Breaststroke20.981994AJ Lerner – West Side
43Girls 9-10 50 Breaststroke40.192008Emma Karbusicky – Middleton
44Boys 9-10 50 Breaststroke40.992008Connor Smith – Ridgewood
45Girls 11-12 50 Breaststroke36.992015Kozette Rosenthal – Monona
46Boys 11-12 50 Breaststroke37.762018Nolan Wallace – Maple Bluff
47Girls 13-14 100 Breaststroke1:17.481980Christy Vedejs – Hill Farm
48Boys 13-14 100 Breaststroke1:14.962008Jesse O’Keefe – Hill Farm
49Women 15-19 100 Breaststroke 1:16.192008Katelyn Baltes – Seminole
50Men 15-19 100 Breaststroke1:08.692017Henry Miller – Shorewood
51Girls 8 & Under 25 Butterfly18.232010Delaney Bondoc – West Side
52Boys 8 & Under 25 Butterfly17.762004Jeremy Temprano – Parkcrest
53Girls 9-10 50 Butterfly34.742008
2014
Beata Nelson – Ridgewood
Taylor Kalish – Ridgewood
54Boys 9-10 50 Butterfly35.681980Jeff Fletcher – West Side
55Girls 11-12 50 Butterfly32.172016Claudia Carson – West Side
56Boys 11-12 50 Butterfly30.942008Jeremy Temprano – Parkcrest
57Girls 13-14 50 Butterfly30.232014Chiara Pierobon Mays – Hawks Landing
58Boys 13-14 50 Butterfly27.032008Drew TeDuits – Nakoma
59Women 15-19 100 Butterfly1:05.912008Danielle Beckwith – Middleton
60Men 15-19 100 Butterfly58.802015Ryan Menninga – West Side
61Girls 8 & Under 100 IM1:32.111999Kayla Smith – Ridgewood
62Boys 8 & Under 100 IM1:37.412009Wesley Jekel – Seminole
63Girls 9-10 200 Freestyle Relay2:18.692008MiddletonE. Karbusicky, O. Bodway, R. Tiedemann, P. Prestigiacomo
64Boys 9-10 200 Freestyle Relay2:12.182008RidgewoodJ. Collins, B. Gebhart, C. Radloff, P. Vesely
65Girls 11-12 200 Freestyle Relay2:04.101980West SideS. Zickau, A. Dewey, C. Fletcher, J. Ervin
66Boys 11-12 200 Freestyle Relay2:04.422008MiddletonL. Haskins, A. Bond, C. Zillner, Z. Parkin
67Girls 13-14 200 Freestyle Relay1:55.681980Hill FarmA. Drolsom, A. Williamson, J. Shea, C. Vedejs
68Boys 13-14 200 Freestyle Relay1:49.022008Hill FarmZ. Munns, B. Immerfall, J. O’Keefe, S. Knoche
69Women 15-19 200 Freestyle Relay1:51.172008MiddletonA. Ryan, G. Jarzemsky, K. Beckwith, D. Beckwith
70Men 15-19 200 Freestyle Relay1:41.302008RidgewoodJ. Schneider, M. Drives, P. Szokowski, J. Mullee